Oasis Dijital: Bizimle İletişime Geçin En Kaliteli Hizmetler

Google Harita Kaydı Nedir?

İçeriğimizi Paylaş

Google harita kaydı nedir sorusunun cevabı, bir yerin adresini daha kolay bulunabilmesi ve arayan kişilerin o adresi hızlı bir şekilde ulaşabilmelerini sağlayan konum bilgisidir. Özellikle ticari faaliyet gösteren işletmeler için oldukça avantajlı bir önemi bulunur. İstenilen adresinin konumlarının yanında görsel olarak sokak ve belli bölgelerinde görselleri Google haritada bulunmaktadır. Google harita sayesinde artık tek tek adres sormaya gerek bile kalmadan tek bir tıklama ile istenilen adreslere ulaşabilmek kolay olmaktadır. Günden güne daha popüler bir hâle gelmektedir. Google haritalarda arama bölümüne istenilen adresin yazılması ile birlikte, en kısa sürede o adrese nasıl ulaşacağı haritada gösterilmektedir. Tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veren bu uygulama ile zamandan tasarruf sağlanır.

Google Harita Kayıt İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Google harita kaydı nedir ve kayıt işlemi nasıl gerçekleştirilir konusunda, kısa ve net bilgiler yer almaktadır. Toplam 7 adımda gerçekleşecek olan kayıt işlemi sırası doğru bir şekilde yapıldığında herhangi bir sorun ortaya çıkmamaktadır. Ücretsiz bir şekilde kayıt işlemi yapılır. Sırasıyla Google harita kaydı nasıl yapılır açıklanacak olursa;

  • Öncelikle harita kaydının yapılabilmesi için, Google My Business hesabının açılması gerekmektedir. My Business hesabı tamamen ücretsizdir. Süresiz bir kullanım sağlar. Google harita kaydı oluşturabilmek için My Business hesabına gmail ve şifre ile giriş yapmak yeterli olmaktadır.
  • Ardından My Business hesabına giriş yapıldıktan sonra, kullanıcıların karşısına firma veya markanın aratılması için bir alan çıkacaktır. Daha önceden firma veya markanın Google haritalar bölümüne kaydı olmadığı için, ilk aramada kullanıcılar kendi firmalarını bulamayacaklardır.
  • Firmaların aratıldığı bölümde kullanıcıların karşısına firma oluştur adı altında bir seçenek çıkacaktır. Bu alana gelindiğinde Google haritalar kullanıcılardan birtakım bilgiler isteyecektir. İstenilen bilgiler arasında işletmenin adı, işletmenin kategorisi, mağaza veya firmanın konum bilgisi, işletme adresi, kullanıcıların kendi işletmeleri olup olmadığı, belirtilen konum dışında başka bir konumdan hizmet verilip verilmediği, farklı hizmet bölgeleri ve kullanıcıların kişisel iletişim bilgileri yer almaktadır. Daha sonra bu alanın onaylanmasının ardından son aşamalara geçilmektedir .
  • Bilgiler girildikten sonra kullanıcılardan istedikleri bir doğrulama yöntemini tercih etmeleri istenecektir. Kullanıcılar posta yoluyla posta kartı seçeneğini seçtikleri zaman, adreslerine bir posta kartı gönderilecektir.
  • Posta kartı kullanıcılarına adreslerine 14 gün içinde ulaştırılmaktadır. Bu posta kartın içinde yer alan onay kodunu kullanıcıların, My Business hesabına girerek bilgilerini onaylatması gerekir. Bu işlemler sonunda işletme hesabı Google haritalarda onaylanmış olur.

Google Harita Kaydı Faydaları Nelerdir?

Google harita kaydı nedir ve faydaları nelerdir sorusuna verilecek birçok cevap bulunmaktadır. Önemli faydalarından bir tanesi dijital ortamın kolaylığının ve pratikliğinin adresle buluşmasıdır. Ticari faaliyet gösteren firmalar ve kendi tanıtımını yapmak isteyen markalar için, Google haritalar uygulaması avantajlıdır. Dileyen herkes istedikleri saatte ve istedikleri anda bu firmalara ulaşma kolaylığı elde edebilirler. Özellikle Google haritaların sağladığı faydalar arasında, isteyen kişilere firmalara en hızlı ve en kestirme hangi yoldan gideceğinin net bir şekilde belirtilmesi bulunmaktadır. Artık bir adrese ulaşmak hiçbir şekilde zor olmamaktadır. Günden güne oldukça popüler olan bu uygulama, özellikle büyük markalar tarafından da tercih edilmektedir. Kendini geliştirmekte olan bu uygulamaya, güncellemelerle farklı özellikler gelmektedir. Mahalle, sokak ve firmaların görsellerinin yüklenmesi, bu özelliklerden bir tanesidir. Firmaların iletişim bilgilerinin de Google haritalarda yer alması, müşterilerin daha hızlı bir şekilde firmalara ulaşmalarına olanak sağlamaktadır. Marka veya firmaların tanınırlığına ve rakip firmaların önüne geçebilmelerine imkân tanıyan bu uygulama, daha da popüler olacağa benzemektedir.

Vien Dijital Bülteni

Abone Olun Ve İçeriklerimizden Haberdar Olun!

Daha Fazla İçerik

Yeniden Pazarlama (ReMarketing) Nedir?

Yeniden pazarlama nedir açıklanacak olursa, diğer adı remarketing olan bu terim pazarlama alanında popülerdir. Genellikle web sitelerine veya e-ticaret sitelerine giren ziyaretçilerin istenilen aksiyonu neden

Ürün Konumlandırma Nedir?

Ürün konumlandırma nedir sorusu pazarlamacılar için oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Yeni bir ürünü pazara sokma aşamasında ya da pazardaki mevcut ürünün satışı konusunda, bu